Sievietes rokas tuvplānā

Infekciju kontrole ilgstošā aprūpē

Ilgstošas aprūpes iestādēs ir svarīgi ierobežot infekciju pārnesi. Tālāk rakstos var lasīt vairāk par to, kā identificēt riska situācijas un kā iespējams no tām izvairīties.
 
Mēs zinām, ka vecāka gadagājuma cilvēki, hroniskie slimnieki un atsevišķu riska grupu cilvēki ir vairāk pakļauti infekcijām un lēnāk atveseļojas no tām. Vecāka gadagājuma cilvēkiem imūnsistēma var būt novājināta, tāpēc pieaug komplikāciju un slimību risks. Ja cilvēki dzīvo cieši līdzās un pavada laiku kopējās telpās, kā tas bieži ir pansionātos, infekciju pārneses risks ir augsts. 
 
Līdz ar to ilgstošas aprūpes iestādēs starp cilvēkiem var vieglāk izplatīties infekcijas, tāpēc ir ļoti svarīgi identificēt situācijas, kurās pastāv šķērspiesārņojuma risks. Nosakot riska situācijas, mēs varam pārvaldīt un ieviest stratēģijas labas rokas higiēnas ievērošanai, lai samazinātu inficēšanās bīstamību. Ilgstošas aprūpes iestādēs ir vairākas mērķgrupas, kas jāinformē par to, kā veicama laba roku higiēna. Klientiem, veselības aprūpes speciālistiem un apmeklētājiem ir zināma loma drošas ilgstošas aprūpes garantēšanā. 
 

4Moments_WHO_800x500.jpg  


Infekciju kontrole ilgstošas aprūpes iestādēm – PVO 4 roku higiēnas momenti 

Ilgstošas aprūpes iestādēs klientu inficēšanās ir plaši izplatīta, dārga un saistīta ar augstiem mirstības rādītājiem. Jo īpaši vecāka gadagājuma cilvēku aprūpē infekciju pārnese rada daudz problēmu. Imūnsistēmas traucējumu un citu ar vecumu saistītu ierobežojumu dēļ daudzi klienti ir īpaši uzņēmīgi. 
 
Tāpat ilgstošas aprūpes iestādēs pastāv augsts infekciju vai mikroorganismu pārneses risks. Tam ir vairāki iemesli, viens no tiem ir atvērtas telpas ar daudziem aprūpētāju, apmeklētāju un klientu saskares punktiem. Tas nozīmē, ka piesardzības pasākumi pansionātos nereti lielā mērā ir atkarīgi no darbinieku personiskajām iniciatīvām un zināšanām.
 
Lai novērstu fiziskos un finansiālos zaudējumus, ko var radīt infekciju pārnese ilgstošas aprūpes iestādē, ir svarīgi ierobežot izplatību. Pienācīga roku higiēna ir uzskatāma par vissvarīgāko infekciju novēršanas un kontrolēšanas metodi ilgstošas aprūpes iestādēs. PVO ir izstrādājusi procedūru 4 roku higiēnas momentu lietošanai veselības aprūpei pansionātos: Tīriet rokas 1) pirms pieskaršanās klientam; 2) tieši pirms tīrīšanas/aseptiskās procedūras; 3) uzreiz pēc procedūras, kas ir saistīta ar ķermeņa šķidrumu iedarbības risku, un 4) pēc pieskaršanās klientam vai tad, ja saskare ir bijusi pārtraukta.
 
Izglītojot apmeklētājus un darbiniekus, kā arī nodrošinot ziepju un ūdens vai dezinfekcijas līdzekļu lielāku pieejamību, jūs palīdzat nodrošināt labu roku higiēnu un tā ierobežot infekciju izplatību ilgstošas aprūpes iestādē. 
 
Mēs zinām, ka rūpes par vecāka gadagājuma cilvēkiem nozīmē to, ka jūs gādājat par viņu labklājību un pievēršat uzmanību konkrētām ādas kopšanas vajadzībām. Lai gan dezinfekcijas līdzekļi ir efektīvi, maigu ziepju, roku krēmu un citu jutīgai ādai paredzētu līdzekļu pieejamība ir labs papildinājums un apliecina rūpes par vecākiem klientiem. 
 
Vai esiet gatavi pasākumiem, lai uzlabotu roku higiēnu ilgstošas aprūpes iestādē? Kāds no mūsu komandas pārstāvjiem var sazināties ar jums.
 
 

Ieteicamie produkti